Aastanäitus 2017

Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2017

"JUURED"

15.10.2017-21.01.2018
Tallinna Botaanikaaed, Tallinn

15. oktoobrist 2017 kuni 21. jaanuarini 2018 saab Tallinna Botaanikaaia kasvuhoonetes näha Eesti Keraamikute Liidu aastanäitust 2017 “Juured”. Näitusele sissepääs botaanikaaia tavapileti hinnaga.

JUURED tähistab midagi valdavalt silmale nähtamatut, seda nii botaanilises mõistes taimede juurestikust kui ka metafoorselt inimeste päritolust rääkides. Igal individuaalsel organismil on terviku moodustamiseks oma juured – midagi, mis liidab kokku isendi asukoha ja selle ajalooga, on talle nii toitainete allikaks kui ka ankruks. Samas hoiavad juured näiteks tiheda saju puhul koos ka maapinda. Me ei pruugi sellest alati teadlikud olla ning võime seepärast tunda end teiste seas võõrana, kuid nii taimeriik kui inimkond moodustavad pinnase all tahtmatult läbipõimunud võrgustiku, mõjutades üksteist ja pannes aluse kokkukuuluvusele.

Kui palju vajame tugipinda, mis meid koos hoiab? Kui palju sõltume teistest, kes jagavad samas pinnast? Kui palju hoiame keraamikutena kinni savi ajaloost/traditsioonidest ning kui palju tolmendame/levitame seemneid, üritades pinnast laiendada, mõjuala ning kasvu- ja ellujäämisšansse suurendada?

Antud näitus pöörab tähelepanu nähtamatule, kuid eksistentsi terviklikkuse loomiseks tähtsale osale isendist. Keskendudes sellele peidetud detailile, kasutades näituse keskkonda inspiratsiooniallikana ning lähenedes teemale läbi floora, on teema tõlgendatav ka metafoorselt, rääkides inimestevahelistest võrgustikust. Silmale nähtamatu saab kunstnike tõlgendamise läbi visualiseeritud. Näitusel on esindatud 28 EKerL liiget, kellele lisanduvad 7 kunstnikku ja keraamikut väljastpoolt liitu.

Osalevad: Urmas Bereczki, Eva Berg, Reeli Haamer, Merike Hallik, Elize Hiiop, Kadri Jäätma, Pille Kaleviste, Tiina Kaljuste, Karin Kalman, Kersti Karu, Milvi Korela, Pirjo Kullerkupp, Ene-Mai Luur, Triinu Maide-Safin, Maia Noorväli, Ann Nurga, Kris Ojasuu, Aigi Orav, Urmas Puhkan, Rave Puhm, Kaie Pungas, Rita Randmaa, Anu Rank-Soans, Haidi Ratas, Kärt Seppel, Marget Tafel-Vahtra, Annika Teder, Oksana Teder, Kristiina Tuubel, Helena Tuudelepp, Anne Türn, Mart Vaarpuu, Mare Vichman, Annika Vilippus-Kask.

Kujundajad: Ingrid Allik ja Arne Maasik.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.