2020

Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2020

"50 KANNU"

02.10.2020 – 02.11.2020
ARS tarbekunstigaleriis
Avatud: E–R 12.00 –18.00, L 12.00 –16.00

Temaatilise järjena Keraamikute Liidu aastanäitustele “80 tassi” (2013.aastal Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Paldiskis) ning “100 taldrikut” (2018.aastal Harju Maakonnaraamatukogu galeriis) saab sel sügisel ARS tarbekunstigaleriis tutvuda “50 kannuga”.
Ligi 50 liidu liikme poolt valmistatud kannude seas on nii läbimõeldult praktilist tarbeeseme- kui ka mängulisemat skulpturaalset laadi. Nii neid, mis klassikalistena eneses hoiavad vett, teed või kohvi kui ka vormilt avatumaid, kuid siiski algupärast funktsiooni täitvaid anumaid. Saatval lool on oma koht igaühel neist– on tegu autorikannu või ehk hoopis kunstniku võimalusega end rutiinist ja tavapärasest praktikast välja rebida. Näitusel leidub kanne, mis on loodud käesoleva näituse jaoks ja neid, mis valminud mitme kümnendi eest.

Osalevad: Ann Nurga, Karin Kalman, Jarõna Ilo, Sander Raudsepp, Kersti Karu, Pirjo Kullerkupp, Oksana Teder, Marget Tafel-Vahtra, Triinu Maide-Safin, Kärt Seppel, Eve Hint, Georg Bogatkin, Tiina Kaljuste, Aigi Orav, Aino Saan, Kersti Laanmaa, Jana Zgun, Anne Türn, Mart Vaarpuu, Külli Kõiv, Maarika Saareleht, Ene Tapfer, Pille Kaleviste, Anu Roosmaa, Merike Hallik, Anne Pärtna, Kadri Jäätma, Anne Keek, Liisu Arro, Maarja Tänav, Kattri Taklaja, Reeli Haamer, Triin Lehismets, Haidi Ratas, Rita Randmaa, Rave Puhm, Helle Videvik, Liis Selder, Mare Vichmann, Eva Berg, Kadi Hektor.


Näitust toetab Eesti Kunstnike Liit, ARS Keraamikakeskus