< Back

Keraamikanäitused „Punane“ ning „Mees ja naine“ ARSi tarbekunstigaleriis

03.07.2020

03.07-25.09.2020
ARS tarbekunstigalerii, Tallinn

ARSi tarbekunstigaleriis avatakse reedel, 3. juulil kell 17 keraamikakunstnike näitus „Punane“, kus iga autori käsutuses on võrdse suurusega „pesa“ oma teoste eksponeerimiseks. Näituse idee tekkis Eestimaa hilistalvises värvivaeguses: punasel värvil on palju varjundeid ning iga kunstnik vaatleb seda läbi isikliku prisma ja vaatenurga.

Näitust korraldab ARS Keraamikakeskus ning sellel osaleb 26 kunstnikku: Anne Türn, Kärt Seppel, Kattri Taklaja, Ingrid Allik, Rave Puhm, Kersti Karu, Urmas Puhkan, Karin Kalman, Merike Hallik, Jaana Kormašov, Liis Selder, Annika Teder, Reeli Haamer, Jana Žgun, Ruth Treimut, Viive Väljaots, Mare Vichmann, Juss Heinsalu, Pille Kaleviste, Aigi Orav, Külli Kõiv, Marget Tafel-Vahtra, Jarõna Ilo, Triin Lehismets ja Amie Chan Nga Man. Keraamikute näitusetegevust ARSi tarbekunstigaleriis kureerib Pille Kaleviste.

Reede õhtul avatakse ARSi tarbekunstigalerii mikronäituste sarjas ka teeneka keraamikakunstniku ning kauaaegse ARSi majalise Kersti Karu väljapanek „Mees ja naine“, mis annab toreda ülevaate tema stiliseeritud inimfiguuridest. Kersti Karu (sünd. 1946) on keraamikuna tegutsenud üle 45 aasta, ERKI lõpetamise järel 1971. aastal töötas ta kunstikombinaadis ARS tehnoloogi ja hiljem autoritiraaži kunstnikuna, aastast 2003 vabakutselise kunstnikuna. Kersti Karu stiliseeritud figuuridest kujunes väga populaarne toode – autor viis kõik oma miniskulptuurid kipsvormidesse ning paljundas neid seejärel savivalu tehnikas.

Eesti Kunstnike Liidule kuuluv ARS Kunstilinnak on suurim kunstiloomekeskus Eestis, kus täna tegutseb enam kui sada kunstnikku, disainerit ja loovettevõtet. Kunstilinnaku uues keskuses saavad kunstihuvilised vaadata näitusi ja osta kunstiteoseid, samuti tegutseda töötubades, rentida ruume inspiratsiooni- ja koolituskeskuses ning tellida kunstikoolitusi. Keskus on avatud esmaspäevast reedeni 12-18 ja laupäeviti 12-16. Hea valiku professionaalsete kunstnike ja disainerite loomingust leiab ka ARSi e-poest pood.arsfactory.ee.

 

Lisainfo:

Pille Kaleviste

Tel: +372 5012733

E-post: pillekaleviste@gmail.com

 

Jaanika Kikkas

Tel: +372 5665 1858

E-post: ars@eaa.ee

 

ARSi maja

Pärnu mnt 154, 113167 Tallinn

E‒R 12-18 ja L 12‒16