< Tagasi

"Pinna all" Haapsalu Kunstikooli keldrigalerii

27.07.2021
28. juuli – 4. september 2021
Haapsalu Kunstikooli Keldrigalerii (Jaani 2, Haapsalu)
Keraamikanäitus „PINNA ALL“
Olete oodatud näituse avamisele homme, 28. juulil kell 17.00!
 
Näitusel osalevad 9 keraamikakunstnikku: Ann Nurga, Anne Türn, Evelin Saul, Helena Tuudelepp, Kristel Kärdi, Margit Mald, Margit Terasmees, Pille Kaleviste ja Rita Randmaa.

Näituse pealkiri ja näituse ruum on omavahel tugevalt seotud. Haapsalu Kunstikooli keldrigalerii võlub eelkõige oma rustikaalsusega. Kunstikooli õpetajana ja kutselise keraamikuna andis see esimese tõuke tuua kaks head, suurepärane ruum ja andekad keraamikud, omavahel kokku. Nii sündis kaasaegse keraamikanäituse "Pinna all" idee.

Kelder, enamasti on see hoone esimese korruse alune, harvemini majast eemale (pooleldi) maa sisse ehitatud säilitusruum, mis asub nn. pinna all. Korraliku kodaniku keldrisse saab tuua ja ladustada kõik oma varud. Korratu peremehe keldris hakkab arenema entroopia, samamoodi nagu pinna all võib pulbitseda ja vohada hoomamatult mõtteid ja tundeid.

Näituse pealkiri „Pinna all“ on vaid märksõna, millest lähtudes igaüks on saanud end väljendada. Igal kunstnikul  oli võimalus tegeleda pinna alusega nii otseses kui ka kaudses tähenduses. Keldrigalerii võlvide all ja selle väikestes kambrites saab näha elavat, voogavat, kihilist, kobrutavat keraamikakunsti.

Näituse kuraator: Margit Mald
 
Galerii on avatud K-P 12-18
Näitust toetas: Eesti Kultuurkapital