< Tagasi

Merike Hallik "Linnud"

27.01.2023
Merike Halliku näitus “ Linnud “ galeriis Kunstiaken 27.01 - 3.03.2023

Pisiplastika linde hakkasin tegema aastaid tagasi kevadisel näitusel eksponeerimiseks, kui kevadekuulutajaid, rõõmu ja rahu toojaid.

"Üks lind lendas ka rahvusvahelisele pisiplastika näitusele Horvaatiasse 2007, kus auhinnati see diplomiga. Horvaatias Zagrebis oli 2009 aastal ka isiknäitus lindudest “Valged linnud valgele linnale”. Minu linde on valitud ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogusse ja skulptuurikogusse kunstikeskuses Plemenitašis Horvaatias ning erakogudesse üle maailma.
Sellel aknanäitusel on 46 lindu, erinevas suuruses ja tehnikates, nii kondiportselanist, portselanist, kõrgkuumus - ja raku tehnikas. Igaüks käsitsi vormitud kleepetehnikat kasutades, kõik on erinevad ning unikaalsed."


Merike Hallik ( 1965 ) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala 1990 ( MA ).
Ta on tegutsenud nii vabakutselise kunstnikuna kui ka kunstiõpetajana ja täiskasvanute koolitajana.
ARS Keraamikakeskuse asutajaliige ja juht Tallinnas.
Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Keraamikute Liidu liige.
Näitustel on eksponeerinud töid alates 1998. aastast. Osalenud arvukatel kodu - ja välismaistel rahvusvahelistel grupinäitustel. Tal on olnud 17 isiknäitust Soomes, Eestis, Horvaatias, Tšehhi Vabariigis. Osalenud sümpoosionitel, konverentsidel, residentuuris Ameerika Ühendriikides, Austraalias, Hiinas, Tšehhi Vabariigis, Soomes, Leedus, Lätis, Eestis. Tööd kollektsioonides: Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseum, Musta keraamika keskus, Vilnius, Leedu, Cesky Krumlovi keraamikakeskus, Tšehhi Vabariik, Kunstikeskus Plemenitaš, Horvaatia, Nobel Seafood Restaurant, Shanghai, Haian, Hiina RV ja erakogudes üle maailma.