< Tagasi

Sander Raudsepp, Lennart Pihl "Müüdid. Surm. Tulnukad"

08.11.2023

Alates 8. novembrist on Kuressaare Raegaleriis avatud kahe noorema põlvkonna kunstniku Sander Raudsepa (1988) ja Lennart  Pihli (1988) näitus.

 

Kuressaarest pärit  ja 12 aastat ühist kooliteed läbinud lapsepõlvesõprade jaoks on erinevad kosmiliste ja maaväliste saladustega seotud müsteeriumid teemad, mis on neid paelunud juba lapsepõlvest peale.

Näitus „ Müüdid.Surm.Tulnukad“ erineb mitmeti Raegaleriis toimunud näitustest provokatiivse teemapüstituse ning kahe kunstniku vastanduvatest stiilidest tekkiva meelihaarava dissonantsi poolest.

Väljapanek koosneb maalidest, visanditest, videotest ja keraamikast, mis on inspireeritud mütoloogiast ning surelikkuse ja maavälise eksistentsi teemadest. Kosmilised saladused, müüdid ning teispoolsuse ajatud narratiivid - esmapilgul juhuslikud teemad - sulanduvad kokkupuutepunktides ühtseteks, põnevateks ning ootamatuteks kooslusteks.

Sander Raudsepp on Kuresaare Ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetaja. Eelkõige on ta tuntud detailse vormikäsitlusega keraamiliste skulptuuride loojana, kus iga teos on justkui pausile pandud kaader kunstniku peas toimuvast mõttelennust.

Saades inspiratsiooni peamiselt vandenõuteooriatest, religioonist, psühhedeeliast ning mitmeti mõistetavatest naljadest, satub teostele tihti kokku kokteil, mis ärgitab vaatajat looma seoseid esmapilgul seosetuna tunduva vahel ning mõtlema teemadel, mida muidu parema meelega väldiks…

Lennart Pihl tegutseb Tallinnas arvutimängudele heli ja muusika loojana. Lisaks sellele on ta bassist, produtsent ja heliinsener, salvestades teisi ja luues ise raskemuusikat ansamblites „Quress“ ja „Koll“.

Lennarti jaoks on kunst ja muusika alati käsikäes käinud - kired mis said alguse juba siis, kui ta elas ja õppis Kuressaares. Ulmekirjandus, filmid ja arvutimängud on maast madalast olnud Lennarti inspiratsiooniallikateks, aga loetellu on lisandunud filosoofia, religioon ja teadvus. Valdav osa töid on Lennart loonud segades erinevaid tehnikaid ja meediume. Ka stiililiselt ei saa tema käekirja ühegi konkreetse liikumisega siduda.

Kunstnike poolt esitletava näituse moto võiks olla: Inimesed on läbi keeruliste protsesside leidnud tee siia maailma, aga on neetud kogema seda kõike vaid korraks, surelikena. Luues oma teoseid nagu legende, loodavad kunstnikud, et need säiliksid läbi sajandite kui kreeka vaasid.

Näituse on avatud kuni 2. detsembrini, 2023.